Başkan Altay: “Büyükşehir Yunak’a son 5 yılda 836 milyon liralık yatırım yaptı”

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Yunak ve Tuzlukçu’da vatandaşlarla bir araya gelerek, Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Yunak İtfaiye Merkezi’nin açılışını gerçekleştirdi.

Başkan Altay: “Büyükşehir Yunak’a son 5 yılda 836 milyon liralık yatırım yaptı”

Açılış töreninde konuşan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Yunak itfaiyesinin Büyükşehir standardına getirildiğini vurgulayarak mevcut binasıyla, personeliyle, araçlarıyla ihtiyaç olması halinde Büyükşehir Belediyesi’nin gücünü gösterecek bir tesisi güncel bedelle 16 milyon liralık bir maliyetle Yunak’a kazandırdıklarını söyledi.

Büyükşehir Yunak’a son 5 yılda 836 milyon liralık yatırım yaptı

Son dönemde Yunak’a yapılan yatırımlardan bahseden Başkan Altay, “KOSKİ vasıtasıyla 5 yılda güncel bedelle 174 milyon liralık yatırım gerçekleştirdik. 13 kilometreyi aşkın kanalizasyon hattı, 66 kilometre içe suyu hattı, içme suyu isale hatları, depo tadilatları, yol bakım çalışmalarına 5 yılda 392 milyon lira harcandı. Şu ana kadar ilçelerimiz içerisinde en fazla yol yaptığımız ve en fazla parke yaptığımız yer Yunak ilçemiz. Tabi bu eksiklerin bittiği anlamına gelmiyor. Bundan sonra da eksikleri tamamlamak için büyük bir gayret içerisinde olacağız. 33 bin ton sıcak asfalt kullandık. 116 kilometre mahalle yolu yaptık. Bin 360 rotmix kullandık ve 338 bin metrekare parke taşı yaptık. Yapı çalışmaları, tarımsal destekler, kültür, sosyal desteklerle birlikte güncel bedelle Yunak’ımıza 836 milyon liralık yatırım gerçekleştirmiş olduk” ifadelerini kullandı.

İtfaiye merkezinin açılışının ardından AK Parti İlçe Seçim Koordinasyon Merkezi’nde partililerle bir araya gelen Başkan Altay, daha sonra ilçede kurulan pazar alanında esnafa da hayırlı işler diledi.

  Hibya Haber Ajansı