Başkan Büyükkılıç: Gençliğe yönelik projelerimizle Kayseri’mizi buluşturacağız

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, yeni 5 yılda yapacakları vizyon projelerin hayata geçirilmesi için ilk talimatlarını verdiğini belirtti.

Başkan Büyükkılıç: Gençliğe yönelik projelerimizle Kayseri’mizi buluşturacağız

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Başkan Memduh Büyükkılıç, büyükşehir belediyesinde yeni 5 yıla ilk adımı attı.

Kayseri'nin desteğiyle yeni 5 yılda mutlu bir şehir, mutlu bir Kayseri için el ele, gönül gönle yol alacaklarını ifade eden Büyükkılıç, yeni projeler için ilk talimatlarını da verdiğini duyurdu.

Yatırımların hayata geçirilmesi için ilk talimatları verdiğini vurgulayan Başkan Büyükkılıç, şunları söyledi:

“Bazı projelerimizde ihale hazırlıklarını yapmıştık, bu yatırımları birer birer hayata geçireceğiz. Ayrıca yeni dönemde projelerimizden en önemlileri olan ulaşım alanında Kartal Katlı Kavşağı ve Ankara yoluna yapılacak Lojistik Merkez projesinin talimatlarını verdim. Dirençli kentler bağlamında kentsel dönüşüm projelerinin hızlandırılması için talimatları verdim. Bazı ilçelerin yapılması gereken acil ihaleleri vardı, onlarla ilgili gereken çalışmalar için talimatlar verdim. Doğal gaz ile ilgili bazı beklentisi olan beldelerimize girişimlerin yapılması yönünde talimatlarımızı verdik. Kayseri Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü'müzün (KASKİ) yapacağı yatırımlar ile ilgili onların hayata geçirilmesi için talimatlarımızı verdik.”

Büyükkılıç, Alzheimer Merkezi ve Teknoloji Hangarı ile ilgili projelerin de hazır olduğunu belirterek, “Bu dönemde sosyal projelerimizle, gençliğe yönelik projelerimizle Kayseri’mizi buluşturacağız. Talimatlar bugünden itibaren uygulanmaya başladı. Biz hizmete, çalışmaya aşığız.” ifadelerini kullandı.

Hibya Haber Ajansı